Як правильно прати одяг?

Ми консультуємо сотні людей з питань догляду за речами. Питання прання речей актуальний серед наших клієнтів, а особливо прання пальто і джинсів

  Add a header to begin generating the table of contents

  Прання джинсів

  Прати джинси можна тільки окремо від основного одягу або з джинсами схожого кольору. При ручному пранні тканина довше залишається неушкодженою і менше линяє, при машинній все навпаки. Буває, що на джинсах пришиті паєтки або стрази, тоді краще відмовитися від автоматичного прання тому, як пральна машина пошкоджує декоративну фурнітуру.

  Перше що потрібно зробити, застебнути блискавку і вивернути джинси на виворіт. У пральній машині вибрати режим 40 ‘градусів, не більше. При високій температурі води пошкоджуються волокна тканини. Бажано не віджимати виріб після прання, на деяких темних тканинах залишаються світлі заломи. Краще повісити їх за пояс (на вішалці з зажимами для брюк), дати стекти воді і висохнути.

  Як прати пальто?

  Що буде з пальто, якщо випрати його в пральній машині? Пальтові тканини в складі мають натуральні вовняні волокна, які після прання деформуються. Це відбувається за рахунок того, що вовняна нитка покрита лусочками, які потрапивши в воду розбухають, а після віджимання і сушки міцно зчіплюються між собою і стягують переплетення ниток в щільне полотно.

  Крім цього, при пошитті верхніх виробів часто використовують дублюючі матеріали, до складу яких входить клей. Тому, коли пальто або піджак потрапляє в розчин з порошком, ниточки вовни розпушується, а клей розбухає у воді.

  Після віджимання дублююча тканина відшаровується від основної, яка тримає форму, нитки стягуються і полотно зменшується в розмірі. Ефект від домашньої чистки буде необоротний, а це значить що пальто не зможуть полагодити навіть в ательє з ремонту одягу. Завжди користуйтеся послугами хімчистки.